A ishte kjo goditja vendimtare e Joshuas dhënë Ruizit?

A ishte kjo goditja vendimtare e Joshuas dhënë Ruizit?

Anthony Joshua e ka fituar super revanshin e zhvilluar në Arabinë Saudite kundër Andy Ruiz Jr, me vendim unanin.

Kësisoj, ai është shpallur për herë të dytë kampion botëror – duke i rikthyer titujt e humbur disa muaj më parë kundër boksierit meksikan.

Britaniku në rripin e tij tashmë do të ketë titujt WBA, WBO, IBF dhe IBO.

Ndërkohë, më poshtë mund t’i ndiqni një nga momentet që ishte vendimtare në meçin 12 raundësh të zhvilluar.