Abramovich e hap kuletën – kështu mund të duke formacioni i Chelsea në sezonin e ardhshëm

Abramovich e hap kuletën – kështu mund të duke formacioni i Chelsea në sezonin e ardhshëm

Bosi i Chelsea, Roman Abramovich, nuk është duke kursyer aspak, pasi i ka dhënë dritën e gjelbër drejtuesve të klubit, që ata të bljenjë edhe tre lojtarët e fundit, të cilët janë duke i kërkuar.

Declan Rice, i West Ham, pritet të rikthehet tek Chelsea, pasi ai është lojtar i dalë nga akademia e tyre, ndërsa, bashkë me të tek Chelsea pritet të bashkohen edhe lojtarët si Kai Havertz i Bayer Leverkusen dhe Ben Chilwell, i Leicester City, raporton the telegraph, transmeton Insajderi.

Deri më tani, Chelsea, është ekipi më i përforcuar, pasi kanë transferuar lojtarë si Zyech nga Ajax dhe Timo Werner, nga RB Leipzig.

Gjithashtu, nëpër media është duke u përfolur se edhe qendër mbrojtësi i PSG, Thiago Silva, do të veshë fanellën e Chelsea, me të përfunduar ky sezoni Ligës së Kampionëve./Insajderi.com.