Ac Milan vs Juventus, formacionet zyrtare (FOTO)

Ac Milan vs Juventus, formacionet zyrtare (FOTO)

Ac Milan dhe Juventus përballen sonte në San Siro në kuadër të Serie A.

Ac Milan është duke luftuar për një nga 6 vendet e para të cilat dërgojnë në Ligën e Evropës, nërsa Juventus është shumë afër fitimit të titullit të 9-të radhazi.

Milan luan me formacionin 4-2-3-1 me këta lojtarë: Donnarumma: Conti, Kjaer, Romagnoli, Hernandez: Kessie, Bennacer: Saelemaekers, Paqueta, Rebic: Ibrahimovic, Raporton Insajderi

Juventus luan me formacionin 4-3-3, me këta lojtarë: Szczesny: Danilo, Rugani, Bonucci, Cuadrado: Rabiot, Pjanic, Bentancur: Ronaldo, Higuain, Bernardeschi.

Ndeshja fillon nga ora 21:45/Insajderi.com