Adam Lallana po shkon tek Brighton

Adam Lallana po shkon tek Brighton

Mesfushori i Liverpool, Adam Lallana, ka njoftuar largimin nga klubi i Liverpool dhe fillimin e një aventure të re në karrierën e tij.

“Asgjë tjetër por dashuri dhe vlerësim për 6 vitet e fundit. Faleminderit njerëzve te mrekullueshëm qe e kane bërë ketë vend te ndjehet si shtëpi. familjes sime, gruas sime dhe fëmijëve, nenës, babait dhe motrës, ‘skuadra ime’. Ata i kane bërë kohet e mira edhe me te mira, dhe kohet e vështira të lehta” tha Lallana në letrën e tij lamtumirëse, transmeton Insajderi.

“Jam mirënjohës qe kam qene pjese e këtij vendi special. Tash drejt aventurës se radhës…” përfundoi Lallana.

Goal e ka dhënë lajmin se Lallana është tanimë lojtar i Brighton, mungon vetëm zyrtarizimi nga klubi I tij I ri./Insajderi.com.