Adama Traore ka gjetur një mënyrë se si të mos e “kapin” kundërshtarët (FOTO)

Adama Traore ka gjetur një mënyrë se si të mos e “kapin” kundërshtarët (FOTO)

Mesfushori sulmues i Wolves, Adama Traore, ka gjetur një mënyrë shumë kreative, se si të shmangë “kapjet” nga lojtarët kundërshtar.

Mbrëmë, para ndeshjes së Wolves kundër Olympiacos, është parë se Traore, po lyhej me një vaj që ka përbërje rrëshqitëse, në zonën e krahëve, në mënyrë që të shmang faulimet dhe pengimet e kundërshtarëve që të realizojë më shumë depërtime, transmeton Insajderi.

Adama Traore, është lojtari me më së shumti driblime në Premier Ligë, në sezonin e fundit, madje ai ka thyer rekordin e Edne Hazard, për më së shumti driblime brenda një sezoni në Premier Ligë.

Adama Traore, është lojtarë që ka ndalur nga akademia e Barcelonës, si lojtarë i lirë dhe tani është një nga lojtarët më të kërkuar në botë dhe vera e tij, mendohet se është mbi 80 milion euro./Insajderi.com.