Agim Ademi uron Distria Krasniqin për medaljen e artë olimpike

Agim Ademi uron Distria Krasniqin për medaljen e artë olimpike

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka uruar Distria Krasniqin për fitimin e medaljes së artë olimpike, shkruan Insajderi.

Ademi ka reaguar në profilin e tij në rrjetin social “Facebook”.

“Suksesi juaj madhështor në Olimpiadën e Tokios na bën krenar të gjithëve dhe u jep motiv gjeneratave të reja për t’i ndjekur deri në fund ëndrrat e tyre”, shkruan Ademi në postimin e tij.

Distria Krasniqi mposhti në finale xhudisten japoneze, Funa Tonakin.

Krasniqi mposhti Tonakin me Wazzari./Insajderi.com