Agim Ademi uron Dritën për suksesin në “Conference League”, por jo edhe Prishtinën

Agim Ademi uron Dritën për suksesin në “Conference League”, por jo edhe Prishtinën

Drita arriti rezultat pozitiv në ndeshjen e mbrëmshme ndaj gjigandit holandez, Feyenoord në kuadër të UEFA Conference League, shkruan Insajderi.

Të përzgjedhurit e Ardijan Nuhiut barazuan pa gola ndaj gjigandit holandez.

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e ka uruar skuadrën e Dritës për suksesin e arritur në ndeshjen e parë në “Conference League” ndaj Feyenoordit në raundin e dytë të kësaj gare.

“Sonte dua të uroj Dritën për lojën shumë të mirë dhe për angazhimin maksimal të shfaqur kundër gjigandit holandez, Feyenoord”, shkruan ndër tjerash Ademi në postimin e tij.

Nga ana tjetër, Prishtina të martën arriti sukses në po të njëjtin kompeticion pasi mposhti kampionin e Uellsit, CQ Nomads, duke fituar me rezultat 4:1 në ndeshjen e parë.

Derisa Ademi ende nuk ka bërë ndonjë urim zyrtar as në faqën zyrtare të FFK-së apo në faqen e tij zyrtare, ani pse me këto fitore, niveli i futbollit vendor po rritet dita-ditës./Insajderi.com