Ajaks e kthen portierin veteran në Amsterdam

Ajaks e kthen portierin veteran në Amsterdam

Portieri 37 vjeçar Maarten Sketelenburg zyrtarisht do të kthehet te ekipi i fëmijërisë, Ajax.

Katër sezonet e fundit, ishte pjesë e Everton, ku këtë vit nuk pati asnjë paraqitje për ekipin, duke u kthyer në Ajax si transfer i lirë.

Sketelenburg në Ajax ka qëndruar për 14 vjet, 1997-2000 si junior dhe 2000-2011 si portier senior.

Poashtu ka luajtur edhe në ekipet Roma, Fulham, Monaco e Southampton, si dhe për kombëtaren e Holandës.

 

/Insajderi.com/