Aksident i rëndë në kufirin kroat

Aksident i rëndë në kufirin kroat

Një aksident ka ndodhur në kufirin e Kroacisë ku janë përplasur dy automjete. Njëra makinë po priste në radhë për të kaluar kufirin kur u përplas nga pas nga automjeti tjetër. Siç raportohet ka 3 persona të lënduar nga aksidenti ku të gjithë ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore.

Një njërën nga makinat ndodhej dhe një fëmijë ku pas aksidentit u desh ndërhyrja e zjarrfikësve për ta nxjerrë jashtë. Mediat kroate kanë publikuar videon e aksidentit.