Aksidentohet autobusi i ekipit në Kanada, disa të vdekur nga përplasja

Aksidentohet autobusi i ekipit në Kanada, disa të vdekur nga përplasja

Policia ka konfirmuar disa të vdekur pasi një kamion dhe një autobus ku ndodhej skuadra kanadeze e Hockey për të rinj, u përplasën të premten në mbrëmje.

The Humboldt Broncos ishin në autostradë në veri të Tisdale, në provincën e Saskatchewan.

Policia kanadeze thotë se nuk mund të konfirmojë ende numrin e të vdekurve dhe të plagosurve. Përmes një postimi në Twitter, kryeministri Justin Trudeau shkruan: “Nuk mund ta imagjinoj se çfarë po kalojnë këta prindër”.

Lojtarët e ekipit ishin të moshave mes 16 dhe 21 vjeçar.