Alaba e Bayern gati për kontratën e re

Alaba e Bayern gati për kontratën e re

Bayrn Munich do të ulet me David Alaba për të diskutuar zgjatjen e kontratës, shkruan Sky Sports në Gjermani, njofton Insajderi.

Mbrojtësit austriak, i cili së voni është krahasuar edhe me legjendën e klubit Franz Beckenbauer, i ka mbetur vetëm edhe një vit në kontratën e re.

Alaba dhe Bayern megjithatë duket se do të vazhdojnë bashkë.

Dy palët kanë janë pajtuar që të ulen dhe ta negociojnë kontratën e re./Insajderi.com