Ambasadori kosovar i reagon ashpër Djokovicit i cili këndoi këngë nacionaliste për Kosovën

Ambasadori kosovar i reagon ashpër Djokovicit i cili këndoi këngë nacionaliste për Kosovën

Novak Djokovic dhe kolegët e tij në ekipin përfaqësues të Serbisë në tenis që garoi në ATP Cup, përveç për rezultatet sportive, për fat të keq vëmendjen në opinion po e marrin edhe me provokime nacionaliste.

Djokovic pas triumfit me në ATP ka postuar një video në Instagram ku dëgjohet duke kënduar këngën Vidovdan 1389, një nga “himnet” nacionaliste serbe në raport me Kosovën, më shumë në Insporti.com.