Ancelotti e mposhtë Mourinhon në ndeshjen e parë të sezonit

Ancelotti e mposhtë Mourinhon në ndeshjen e parë të sezonit

Trajneri i Everton, Carlo Ancelotti, e ka mposhtur Tottenham Hotspur e Jose Mourinhos, në ndeshjen e tyre të parë të sezonit.

Everton po luante si mysafir ndaj Tottenham, por ata zhvilluan një ndeshje shumë të mirë, duke fituar me rezultat 1 me 0, njofton Insajderi.

Golin e vetëm në këtë takim e realizoi Calvert-Lewin, në minutën e 55’.

Në këtë takim, të dy ekipet u paraqitën me përforcimet e tyre të reja.

Për Evertonin luajtën James Rodriguez, Allan dhe Doucourec, ndërsa për Tottenahm, luajtën Hojbjerg dhe Doherty./Insajderi.com.