Andrea Conti pritet të huazohet te Parma

Andrea Conti pritet të huazohet te Parma

Milan dhe Parma kanë arritur marrëveshje për Andrea Contin për një transferim me formulën e një huazimi me obligimin e blerjes nga ana e ‘emilianëve’, njofton Insajderi.

Sipas asaj që shkruan “TuttoMercatoWeb”, tani fjala përfundimtare i takon mbrojtësit italian i cili duhet të japë aprovimin e tij për këtë transferim.

Conti në këtë sezon është aktivizuar në total me kuqezinjtë katër sfida midis kampionatit dhe Europa Ligës. /Insajderi.com