Angli – Gjermani: Formacionet zyrtare

Angli – Gjermani: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Anglisë dhe Gjermanisë do të jetë përballja e radhës në kuadër të 1/8 së finales së EURO 2020, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët tashmë kanë bërë zyrtare formacionet e tyre për këtë ndeshje.

Gareth Southgate i “Tre luanëve”, do të nis ndeshjen me formacionin 3-4-3:

Jordan Pickford, Harry Maguire, John Stones, Kyle Walker, Luke Shaw, Declan Rice, Kalvin Phillips, Kieran Trippier, Raheem Sterling, Bukayo Saka dhe Harry Kane, janë të përzgjedhurit e Southgate për këtë ndeshje.

Nga ana tjetër Loachim Low do të nis ndeshjen me formacionin 3-4-2-1:

Manuel Neuer, Matthias Ginter, Mats Hummels, Antonio Rudiger, Joshua Kimmich, Toni Kroos, Leon Goretzka, Robin Gosens, Thomas Muller, Kai Havertz dhe Timo Werner, do të jenë 11-shja startuese e Gjermanisë për këtë ndeshje.

Ndeshja do të zhvillohet në “Wembley Stadium” me fillim nga ora 18:00.