Angli – Kroaci: Formacionet zyrtare

Angli – Kroaci: Formacionet zyrtare

Anglia do të përballet me Kroacinë në ndeshjen hapëse për grupin D në EURO 2020, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët kanë bërë zyrtare formacionet e tyre për këtë ndeshje.

Trajneri anglez, Gareth Southgate do të startoj me formacionin 4-2-3-1:

Jordan Pickford, Luke Shaw, Tyrone Mings, John Stones, Kyle Walker, Declan Rice, Kalvin Phillips, Phil Foden, Masoun Mount, Raheem Sterling, Harry Kane.

Ndërsa trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic, do të nis ndeshjen me formacionin 4-3-3:

Dominik Livakovic, Sime Vrsaljko, Domagoj Vida, Duke Caletra-Ca, Josko Gvardiol, Luka Modric, Marcelo Brozovic, Mateo Kovacic, Ante Rebic, Ivan Perisic dhe Bruno Petkovic.

Ndeshja pritet të zhvillohen në “Wembley Stadium”, me fillim nga ora 15:00./insajderi.com