Angli – Skoci: Formacionet zyrtare

Angli – Skoci: Formacionet zyrtare

Derbi britanik mes Anglisë dhe Skocisë do të jetë përballja e radhës e grupit D, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët kanë bërë përzgjedhjet e tyre për formacionin startues për këtë ndeshje.

Trajneri, Gareth Southgate, do të nis ndeshjen me formacionin 4-2-3-1:

Jordan Pickford, Luke Shaw, Tyrone Mings, John Stones, Reece James, Kalvin Phillips, Declan Rice, Raheem Sterling, Mason Mount, Phil Foden, Harry Kane.

Nga ana tjetër, trajneri i Skocisë, Steve Clarke, ka vendosur të nis ndeshjen me formacionin 3-1-4-2:

David Marshall, Scott McTominay, Grant Hanley, Kieran Tierney, Billy Gimour, Stephen O’Donnell, John McGinn, Callum McGregor, Andrew Robertson, Lyndon Dykes, Che Adams.

Ndeshja do të zhvillohet në “Wembley Stadium” me fillim nga ora 21:00./insajderi.com