Anthony Joshua dhe Joseph Parker afër njëri-tjetrit

Anthony Joshua dhe Joseph Parker afër njëri-tjetrit

Kanë hyrë në Principality Stadium Anthony Joshua dhe Joseph Paker.

Meçi midis Anthony Joshua dhe Joseph Parker zhvillohet për unifikim të titullit të botës në kategorinë e rëndë në boksin profesionist. Anthony Joshua është kampion aktual në versionet WBA, IBF dhe IBO, kurse Parker është kampion bote në versionin WBO dhe fituesi i këtij meçi do të mbajë titullin e kampionit të botës në të katër këto versione.

Lexoni lajmin e plotë duke klikuar KËTU

Anthony Joshua dhe Joseph Parker afër njëri-tjetrit