Antonio Cassano për Antonio Conte-n: A e ka kuptuar që nuk është Guardiola

Antonio Cassano për Antonio Conte-n: A e ka kuptuar që nuk është Guardiola

Antonio Cassano pati një karrierë të suksesshme ku ka luajtur me skuadra të mëdha si Roma, Real Madrid, Milan dhe Inter. 39 vjeçari njihej si lojtar mjaft i talentuar dhe pozicionin më të mirë e kishte si sulmues i fsheshtë apo pas sulmuesve. Pas përfundimit të karrierës si futbollist, Cassano ka marrë pozicionin e analistit, njofton Insajderi.

Së fundmi ai foli për Antonio Conte-n, të cilin nuk e vlerëson aspak për mënyrën e të zhvilluarit te lojës nga Inter-i edhe pse janë në vendin e parë.

“Interi nuk luan futboll, ndryshe nga Atalanta. Interi luan topin pas, pret presionin e ekipeve të tjera dhe jep topin e gjatë për Lukakun. ‘Zikaltërit’ kanë detyrimin ndaj tifozëve të fitojnë Scudetto-n, por nuk po luajnë futboll të mirë. Në Ligën e Kampionëve u renditën pas Shakhtar Donetsk, ishte qesharake, tha fillimisht ish-sulmuesi italian.

Për të vazhduar më tej: “Inter ende nuk luan mirë, por Conte a e ka kuptuar që nuk është Guardiola? Ai mund të na marrë për idiot, por unë nuk jam budalla. Ai mund të dominojë në Itali, sepse është ligë mesatare. Por a bën dot në Europë?”, u shpreh Cassano. /Insajderi