Arbër Zeneli është në top formë – Ai sapo shënoi dy gola të mrekullueshëm (VIDEO)

Arbër Zeneli është në top formë – Ai sapo shënoi dy gola të mrekullueshëm (VIDEO)

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës dhe i Reims, Aebër Zeneli, është duke kaluar nëpër një formë të jashtëzakonshme, që nga koha kur ai është kthyer nga lëndimi i gjatë që e pësoi kundër Malit të zi.

Reims po luan një miqësore kundër Maribor, dhe pjesa e parë ka përfunduar më rezultat 2 me 0, me dy golat e Zenelit, raporton Insajderi.

Golin e parë e ka shënuar në minutën e 30’,

Ndërsa golin e dytë, 2 minuta më vonë, në atë të 32’.

Shpresojmë që këtë formë a ruaj edhe për ndeshjet e përfaqësuese së Kosovës, sidomos ndaj Maqedonisë, ndeshje kjo jetike për kualifikim në kampionatin Evropian./Insajderi.com.