Arbëria prezanton Gërbeshin dhe vazhdon bashkëpunimin me Ibrahimin

Arbëria prezanton Gërbeshin dhe vazhdon bashkëpunimin me Ibrahimin

Arbëria të premten ka zyrtarizuar transferimin e Fidan Gërbeshit, derisa njëkohësisht ka arritur marrëveshje për vazhdimin e bashkëpunimit me Labinot Tahirin, shkruan Insajderi.

Labinot Tahiri për shumë vite ka luajtur në Superligën e Kosovës dhe në Superioren e Shqipërisë.

Në sezonin e fundit ishte pjesë e Arbërisë ku edhe do të vazhdoj bashkëpunimin me ta.

Nga ana tjetër, edhe Fidan Gërbeshi për shumë ka luajtur në Superligën e Kosovës, derisa sezonin e fundit ishte pjesë e Dritës.

Të dy futbollistët kanë firmosur kontratën e re, derisa që të dy do të garojnë në Ligën e Parë për Arbërinë.

“Stuhia e Kuqe” ndeshjen e parë të sezonit do të ketë përball Flamurtarin./Insajderi.com