Ardian Ismajli shënon gol për Spezian ndaj Bolongës

Ardian Ismajli shënon gol për Spezian ndaj Bolongës

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Ardian Ismajli, ka gjetur golin e parë në Serie A, njofton Insajderi.

Mbrojtësi 24 vjeçar i cili aktivizohet te Spezia, arriti të tundte rrjetën në minutën e 34-të, në sfidën ndaj Bolognas.

Pas një harkimi nga këndi, shqiptari goditi saktë me këmbë brenda zonës, duke ngushtuar shifrat në 2-1. Më herët Bologna kishte shënuar dy herë me Orsolinin dhe Musa Barrow.

Goli i parë i Ismajlit, erdhi në ndeshjen e 13-të në Serinë A. Shqiptari është shndërruar në një lider te skuadra e tij, e cila është duke luftuar për mbijetesë, ku në 30 ndeshje ka siguruar 32 pikë. /Insajderi.com