Arsenal gati të shes tre lojtarë

Arsenal gati të shes tre lojtarë

Ekipi i Arsenal është përforcuar me Willian dhe Gabriel në këtë afat të transferimeve dhe tani ata janë duke u bërë gati që të shesin lojtarë, për të mbuluar shpenzimet e blerjeve.

Raportimet e fundit nga Anglia thonë se Arsenal ka hedhur në shitje lojtarët si Kolasinac, Sokratis dhe Torreira, transmeton Insajderi.

Torreira raportohet se është shumë afër transferimit në Serie A te Torino në formë huazimi një vjeçar me të drejtë blerje për 22 milionë funte, transmeton KOHA.

Derisa për Sokratisin ka shprehur interesim Napoli.

Kurse për Sead Kolasinacin raportohet se interesim kanë shprehur Ëest Hami, por edhe Leverkuseni./Insajderi.com.