Arsenal mposht Newcastle United si mysafir

Arsenal mposht Newcastle United si mysafir

Arsenali mposhti me shifrat 2:0 Newcastle në ndeshjen e vlefshme për javën e 34-të të Premier Ligës angleze, njofton Insajderi.

‘Topçinjtë’ shënuan nga një gol për pjesë teksa protagonisti i ndeshjes ishte sulmuesi Aubameyang i cili realizoi golin e dytë dhe asistioi të parin.

Sulmuesi 31 vjeçar rikthehet kështu pra një muaji mungesë pasi u sëmur rëndë me malarje.

Me këtë fitore Arsenali ngjitet në vendin e nëntë të renditjes në kuotën e 49 pikëve. /Insajderi.com