Arsenal vs Chelsea – formacionet  e derbit anglez

Arsenal vs Chelsea – formacionet  e derbit anglez

Java e 15-të në Premier League ka rezervuar derbin londinez dhe derbin e ligës, mes Arsenal dhe Chelsea, njofton Insajderi.

Ndeshja pritet të filloj në orën 18:30, ku favorit në këtë takim janë ‘blutë’ me trajnerin Lampard në krye.

Në anën tjetër Arsenal dhe trajneri spanjoll Mikel Arteta po kalojnë një periudhë aspak të mirë në ligë, teksa ndodhen në vendin e 15-të në ligë me 14 pikë.

Chelsea ndodhet në vendin e pestë në ligë me 25 pikë.

Në pesë ndeshjet e fundit, Arsenal ka katër disfata dhe vetëm një barazim , ndërsa Chelsea ka dy fitore, dy humbje dhe një barazim.

Arteta preferon të luajë me skemën 3-4-2-1, në anën tjetër Lampard preferon formacionin 4-3-3.

ArsenalLeno; Bellerin, Holding, Pablo Mari, Tierney; Saka, Elneny, Xhaka; Smith-Rowe, Lacazette, Martinelli

ChelseaMendy; James, Zouma, Thiago Silva, Chilëell; Mount, Kovacic, Kante; Werner, Abraham, Pulisic. /Insajderi.com