Arsenal vs Liverpool – Formacionet zyrtare të finales së FA Community Shield

Arsenal vs Liverpool – Formacionet zyrtare të finales së FA Community Shield

Arsenal si fitues i Fa Cup dhe Liverpool si fitues i Premier Ligës, takohen sot për të luajtur finalen e Community Shield.

Të dy ekipet i kanë publikuar formacionet e tyre zyrtare.

Mikel Arteta, ka rreshtuar Arsenali-in, me formacionin 3-4-3, me këta lojtarë: Martinez: Tirney, Luiz, Holding: Maitland-Niles, Elneny, Chaka, Bellerin: Aubameyang, Nkitiah, Saka.

Ndërsa Frank Lampard, ka rreshtuar ekipin e Chelsea me formacionin 4-3-3, me këta lojtarë: Alisson: Ëilliams, Gomez, van Dijk, Robertson: Milner, Fabinho, Ëijnaldum: Salah, Firmino, Mane.

Të dy ekipet kanë mungesa për këtë ndeshje. Tek ekipi i Arsenal, mungojnë: Chambers, Mari, Martinelli, Mustafi, ndërsa tek Liverpool, mungojnë: Alexander-Arnold, Henderson, Hoever, Matip, Chemberlain, Shaqiri dhe Wilson./Insajderi.com.