Arsenali fiton me përmbysje ndaj Leicesterit [video]

Arsenali fiton me përmbysje ndaj Leicesterit [video]

Arsenali e ka mposhtur 4:3 Leicester Cityn në ndeshjen e parë të Premier Ligës për sezonin 2017/18.

Arsenali e ka nisur me fitore zezonin e ri në Premierligë, duke e mposhtur 4:3 Leicester Cityn në stadiumin “Emirates”, ku skuadrat dhuruan spektakël për gjithë të pranishmit.

“Topçinjtë” dy herë e panë vetën në disavantazh, por ishin të etur për fitore dhe ia arritën falë dy gola të shënuar pas minutës së 80-të.

Alexandre Lacazette (2’), Danny Welbeck (45’), Aaron Ramsey (83’) dhe Olivier Giroud (75’) shënuan për Arsenalin, derisa për Leicester Cityn shënuan Shinji Okazaki (5’) dhe Jamie Vardy (29’ e 56’), për rezultatin përfundimtar 4:3.

http://www.dailymotion.com/video/x5worvr