fbpx

Arsenali i Xhakës dhe Salzburgu i Valon Berishës, në çerekfinale të Europa League

Arsenali i Xhakës dhe Salzburgu i Valon Berishës, në çerekfinale të Europa League

Kanë përfunduar ndeshjet e kthimit, të dytat të kësaj mbrëmje në Europa League.

Arsenali ka qenë shumë i fortë për AC Milan, të cilët përpos golit fantastik të Calhanoglu, nuk kishin mundësi të vërtet të kthejnë rezultatin. Milani pas golit të shënuar ka pranuar 3 gola nga Arsenal. Danny Welbeck i ka shënuar 2 gola, ndërsa Granit Xhaka shënoi golin tjetër. Arsenali ka kaluar në çerekfinale me rezultat të përgjithshëm 5-1 kundër Milanit.

Golat e ndeshjeve të sotme në Europa League, i shikoni duke klikuar KËTU

Arsenali i Xhakës dhe Salzburgu i Valon Berishës, në çerekfinale të Europa League