fbpx

Atalanta kalon në gjysmëfinale të Kupës së Italisë

Atalanta kalon në gjysmëfinale të Kupës së Italisë

Atalanta ka kaluar në finale të Kupës së Italisë, pasi mposhti Fiorentinën në takimin e dytë me rezultatin 2:1.

Rezultati u zhbllokua qysh në minutën e tretë nga mysafirët, të cilët tundën rrjetën me anë të Luis Muriel.

Baraspesha u vu nga Josip Ilicic në minutën e 14-të, ku u tregua i saktë nga pika e bardhë, për të vendosur rezultatin e pjesës së parë.

Finalen për Atalantan e siguroi Papu Gomez, i cili në minutën e 69-të shënoi golin e vlefshëm dhe atë që vendosi rezultatin përfundimtar.

Në finale, skuadra  e Atalantas do të ketë përballë skuadrën nga kryeqyteti, Lazio, që eliminoi Milanin./Insporti