Atlanta Hawks pëson disfatë nga Brooklyn Nets – rezultatet në NBA

Atlanta Hawks pëson disfatë nga Brooklyn Nets – rezultatet në NBA

Brooklyn Nets mposhti të mërkurën Atlanta Hawks me rezultatin 132:128 në kohën shtesë, falë performancave dominuese të Kevin Durant dhe James Harden, njofton Insajderi.

Durant shënoi 32 pikë ndërsa Harden 31 pikë dhe 15 asiste për ta çuar ekipin drejt fitores. Kyrie Irving kontribuoi me 26 pikë.

Për Hawks, Trae Young pati një “double-double” me 28 pikë dhe 14 asiste.

Cam Reddish përfundoi me një maksimum sezonal prej 24 pikësh ndërsa John Collins dhe De’Andre Hunter shënuan 21 pikë secili.

Nets përmirësuan bilancin e tyre me 12 fitore dhe tetë humbje ndërsa Hawks kanë nëntë fitore dhe po aq humbje.

Rezultatet e së mërkurës në NBA

Charlotte Hornets – Indiana Pacers 106:116

Cleveland Cavaliers – Detroit Pistons 122:107

Orlando Magic – Sacramento Kings 107:121

Atlanta Hawks – Brooklyn Nets 128:132 (koha shtesë)

Miami Heat – Denver Nuggets 82:109

Philadelphia 76ers – Los Angeles Lakers 107:106

Toronto Raptors – Milwaukee Bucks 108:115

San Antonio Spurs – Boston Celtics 110:106

New Orleans Pelicans – Washington Wizards 124:106

Phoenix Suns – Oklahoma City Thunder 97:102

Utah Jazz – Denver Mavericks 116:104

Golden State Warriors – Minnesota Timberwolves 123:111

/Insajderi.com