Atletico Madrid & Real Sociedad, formacionet

Atletico Madrid & Real Sociedad, formacionet

Lideri i La ligas, Atletico Madrid, do të takohet me skuadrën në top-formë, Real Sociedadin.

Për këtë ndeshje janë publikuar formacionet.

Real Sociedad: Remiro; Gorosabel, Zubeldia, Normand, Monreal; Zubimendi, Merino; Portu, Silva, Barrenetxea; Jose.

Atletico Madrid: Oblak; Trippier, Savic, Felipe, Hermoso; Lemar, Koke, Llorente, Carrasco; Correa, Suarez.

Atletico Madrid ka tre ndeshje më pak se Sociedad dhe po ashtu tre pikë më shumë në tabelë. /Insajderi.com