Aubameynag do të qëndroj tek Arsenal?

Aubameynag do të qëndroj tek Arsenal?

Pas trimufit të Arsenal në Fa Cup, Aubameyang, mund të qëndrojë tëk Arsenal. Të paktën kështu mendon e shpreson trajneri i Arsenal, Mikel Arteta.

“Aubameyang e di se çfarë mendoj për të. Unë dua të ndërtoj ekipin rreth tij. Mendoj se ai dëshiron të qëndrojë dhe shumë shpejt do të vazhdoj kontratën me klubin. Fitimi i FA Cup besoj se mund ti ndryshoj mendimin pasi ai është pjesë e rëndësishme e këtij klubi” tha Mikel Arteta, transmeton Insajderi.

Është raportuar se ekipi i Barcelonës ka shprehur interesim të vazhdueshëm për lojtarin, madje edhe lojtari dëshiron një kalim tek ekipi blaugran, por duket se gjërat kanë ndryshuar, sidomos pas deklaratave të presidentit të klubit të Barcelonës, Josep Bartomeu, ku theksoi se Barcelona nuk mund të shpenzojë shuma të mëdha, pas humbjeve të mëdha nga Covid 19./Insajderi.com.