Austri – Maqedoni e Veriut: Formacionet zyrtare

Austri – Maqedoni e Veriut: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Austrisë dhe Maqedonisë së Veriut do të jetë ndeshja e radhës e EURO 2020, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët kanë bërë zyrtare formacionet e tyre zyrtare për këtë ndeshje.

Trajneri i Austrisë, Franco Foda, ka vendosur të nisë ndeshjen me formacionin 4-4-1-1:

Daniel Bachmann, Andreas Ulmer, Martin Hinteregger, Aleksandar Dragovic, Stefan Lainer, David Alaba, Xaver Schlager, Konrad Laimer, Christoph Baumgartner, Marcel Sabitzer, Sasa Kalajdzic.

Ndësa Igor Angelovski do të staroj me formacionin 5-3-2, ku do të jenë katër shqiptar në përbërje:

Stole Dimitrievski, Boban Nikolov, Stefan Ristovski, Darko Velkovski, Visar Musliu, Ezgjan Alioski, Eljif Elmas, Arijan Ademi, Enis Bardhi, Goran Pandev dhe Aleksandar Trajkovski.

Ndeshja do të zhvillohet në “National Arena” të Bukureshtit me fillim nga ora 18:00.