Austria mposht Ukrainën, siguron kalimin tutje

Austria mposht Ukrainën, siguron kalimin tutje

Austria ka arritur të mposhtë Ukrainën me rezultat minimal 1-0, shkruan Insajderi.

Fillimi i kësaj ndeshje u karakterizua me lojë të hapur nga të dyja skuadrat.

Austriakët arritën të shënojnë në minutën e 21-të të ndeshjes përmes Christoph Baumgartner.

Derisa pas këtij goli, “Shqiponjat” nga Evropa e Mesme, dominuan këtë pjesë si në posedim ashtu edhe në raste.

Për dallim nga pjesa e parë, ajo e dyta ishte krejtësisht ndeshje e hapur, duke pasur raste për shënim, por jo edhe serioze.

Kështu edhe ndeshja u mbyll me rezultat minimal 1-0, rezultat ky që e dërgon Austrinë në fazën tjetër të këtij kompeticioni, ku do të përballet me Italinë.

Ndërsa, fati i Ukrainës do të varet nga ekipet e grupeve tjera, pasi doli në pozitën e tretë./insajderi.com


Fillon pjesa e dytë e ndeshjes.


Përfundon pjesa e parë mes Ukrainës dhe Austrisë

Ka përfunduar pjesa e parë me rezultat 1-0 në të mirë të Austrisë në përballje kundër Ukrainës.

Ndeshja u karakterizua me lojë të hapur nga të dyja skuadrat, deri në momentin e golit i cili u shënua në minutën e 21-të përmes Christoph Baumgartner.

Pas këtij goli, ani pse në epërsi, austriakët ishin më inferior përball ukrainasve, të cilët dominonin ndeshjen.

Përkundër rasteve, shifrat nuk ndryshuan, dhe kjo pjesë u mbyll me rezultat 1-0.


Austria kalon në epërsi përball Ukrainës

Austria ka arritur të shënoj gol në përballje kundër Ukrainës

Golin e shënoi Christph Baumgartner në minutën e 21-të të ndeshjes.

Gol ky që erdhi pas harkimit të David Alabas nga korneri.


Fillon ndeshja mes Ukrainës dhe Austrisë.