Ballkani i fortë për Feronikelin – Vazhdon lufta për titull

Ballkani i fortë për Feronikelin – Vazhdon lufta për titull

Kanë përfunduar ndeshjet e e Ipko superligës për ditën e sotme, ku përballja kryesore ishte ajo në mes të Feronikelit dhe Ballkanit.

Ekipi i Ismet Munishit ka fituar një ndeshje të vështirë në udhëtim tek ekipi i Feronikelit dhe mbanë afër kreun e tabelës, vetëm 3 javë pa përfunduar kampionati. Blend Baftiu ishte golashënuesi i vetë i takimit. Ai tani ka 18 gola, i pari në listën e golashënuesve.

Ndeshjet tjera përfunduan si vijon:

Dukagjini 3 – 2 Trepça,

KF Llapi 1 –  0 Flamurtari,

Vushtrria 1 – 3 Ferizaj.

Ekipet si Ferizaj, Vushtrria dhe Dukagjini kanë rënë nga liga./Insajderi.com