Kampionët e Kosovës, Ballkani kanë mësuar kundërshtarët për raundin e tret të kualifikimeve të Ligës së Konferencës. Skuadra nga Suha" />

Ballkani mëson kundërshtarin e radhës në Conference League

Ballkani mëson kundërshtarin e radhës në Conference League

Kampionët e Kosovës, Ballkani kanë mësuar kundërshtarët për raundin e tret të kualifikimeve të Ligës së Konferencës.

Skuadra nga Suhareka do të takohen me klubin nga Ishujt Faroe, Klaksvik.

Fitorja minimale e Klaksviku 1:0, nënkupton se ekipi nga Ishujt Faroe do të jetë kundërshtari i Ballkanit në raundin e tretë.

Në anën tjetër Ballkani avancoi në raundin e tretë pas fitores ndaj La Fioritas me rezultatin e përgjithshëm 10-0.

Ndeshjet e këtij raundi në Ligën e Konferencës do të zhvillohen më 4 dhe 11 gusht.

Në gara evropiane Kosovën po e përfaqëson edhe Drita, të cilët të enjten do të përballen me Antwerpin për një vend në raundin e tretë./Insajderi.com