Balotelli transferohet te klubi turk

Balotelli transferohet te klubi turk

Mario Balotelli është transferua në Superligën turke, Adana Demirsport, shkruan Insajderi.

Ish-përfaqësuesi i Italisë kishte qenë pjesë e ekipit italian të Serie B, Monza, ku edhe vendosi të largohej në fund të këtij edicioni.

Balotelli tani ka vendosur të transferohet në Turqi te skuadra e sapo promovuar në Superligën e Turqisë, Adana Demirspor.

Mario iu bashkua ekipit turk si lojtar i lirë pasi nuk pranoi të nënshkruaj kontratë të re me Monzan.

30 vjeçari edicionin e kaluar zhvilloi 14 paraqitje në Serie B, ku shënoi gjashtë gola dhe dhuroi një asistim./insajderi.com