Barcelona afër të nënshkruajë me dyshen holandeze

Barcelona afër të nënshkruajë me dyshen holandeze

Georginio Wijnaldum dhe Memphis Depay janë afër që të arrijnë marrëveshje për t’iu bashkuar Barcelonës, shkruan gazeta holandeze AD, njofton Insajderi.

Agjentët e dyshes holandeze kanë zhvilluar bisedime të shpeshta me zyrtarë të Camp Nou gjatë ditëve të fundit.

AD raporton se tashmë veç është arritur pajtim në terme të përgjithshme.

Barcelona në anën tjetër pritet t’i shesë disa lojtarë të tjerë që të krijojë hapësirë financiare për Georginio Ëijnaldum dhe Memphis Depay./Insajderi.com

Borussia Dortmund want Memphis Depay as Jadon Sancho replacement Memphis Depay

Georginio Wijnaldum agrees to join Barcelona from Liverpool | Metro News Georginio Wijnaldum