Barcelona afër të nënshkruajë me Koeman

Barcelona afër të nënshkruajë me Koeman

Trajneri aktual i Holandës është gati të bëhet bosi i ri i Barcelonës dhe kështu ta zëvendësojë Quique Setien, shkruan Mundo Deportivo, njofton Insajderi.

Ronald Koeman duket se nga kjo verë do të marrë kryesimin e Barcelonës.

Ish-lojtari i Barcelonës dikur, ai ëndërron të kthehet tash atje si trajner dhe gjithashtu në Kataluni e shohin si zëvendësuesin ideal të Setien.

Siç raportohet kontrata e Koeman me Barçën do të jetë dy vjeçare./Insajderi.com