Barcelona do ta shfrytëzoj Umtitin për të mbërritur te Depay

Barcelona do ta shfrytëzoj Umtitin për të mbërritur te Depay

Barcelona dhe Lyon, kanë filluar negociatat e shkëmbimit në mes të Samuel Umtitit dhe Memphis Depay.

L’Equipe, shkruan se Lyon e ka pyetur Barcelonën për situatën e Umtiti dhe klubi spanjoll, e ka shfrytëzuar këtë situatë për të kërkuar që Depay të përfshihet në këtë transferim, transmeton Insajderi.

Më parë është raportuar se Barcelona nuk ka fonde për transferimin e Depay dhe ata ishin duke kërkuar të shesin lojtarë për të mundësuar transferimin e holandezit./Insajderi.com.