Barcelona “dorëzohet” në garën e “Champions League”

Barcelona “dorëzohet” në garën e “Champions League”

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, ka thënë se nuk duhet të presim “mrekulli” sa i përket suksesit të klubit katalunas në Champions League.

Këtë deklaratë trajneri e dha para ndeshjes ndaj Cadizit në La Liga.

Arsyeja se është tash për tash Koeman është pesimist qëndron te rindërtimi i klubit.

“Klubi është në rindërtim. Kjo merr kohë. Lojtarët e ri do bëhen yje brenda disa viteve. Siç ndodhi me Xavi dhe Iniesta. Merr kohë. Në Ligën e Kampionëve, nuk duhet të prisni mrekulli”.

“Procesi duhet të mbështetet. Jemi shumë të lumtur me mbështetjen e tifozëve për ndeshjen kundër Granadas”. /Insajderi.com