Barcelona duhet të shes Griezman për të mbajtur Messin

Barcelona duhet të shes Griezman për të mbajtur Messin

Klubi spanjoll, Barcelona duhet të ulë në mënyrë drastike pagat nëse planifikon të mbaj Messin në ekip, transmeton Insajderi.

Sipas “Deportues Cuatro”, shitja e Antoine Griezmann është thelbësore për Barcelonën, nëse ata shpresojnë të mbajnë Lionel Messin në “Camp Nou”.

Barça duhet të zvogëlojë ndjeshëm buxhetin e tyre të pagave në mënyrë që të mund t’i ofrojnë argjentinasit kontratë të re, si dhe të shkurtojnë pagat e disa lojtarëve kryesorë.

Me shitjen e Griezmann dhe me uljen e pagave të lojtarëve, do të mund të regjistrojnë edhe transferimet e reja gjatë kësaj merkato./Insajderi.com