Barcelona ka hedhur në shitje 12 lojtarë

Barcelona ka hedhur në shitje 12 lojtarë

Ekipi i Barcelonës, ka hedhur në shitje, plotë 12 lojtarë nga ekipi i parë. Po të bëheshin të gjithë së bashku, ata do të formonin një ekip mjaft kualitativ dhe garues.

Lojtarët më të spikatur në këtë listë të largimeve janë Philip Coutinho, Vidal, Osmana Dembele, Rakitic, Umtiti e Samedo. Por në këtë listë bëjnë pjesë edhe lojtarët si portieri Neto, mbrojtësit Tadibo e Junior, mesfushorët Rafinha dhe Alena, gjithashtu edhe sulmuesi Braithwaite, raporton Insajderi.

Duket se ekipi i Barcelonës po planifikon një revolucion të brendshëm, duke shitur lojtarë e me shumat e fituara nga ta, të riformojë ekipin e parë./Insajderi.com.