Barcelona kërkon De Ligt të Juves, pas Garcias së Cityt

Barcelona kërkon De Ligt të Juves, pas Garcias së Cityt

De Ligt mund të largohet në verë nga Juventusi dhe të transferohet tek Barcelona, që holandezin e ka pëlqim të vjetër. Klubi katalanas kërkon të gjejë zëvendësuesin e Umtitit, i cili nuk po kalon aspak një formë të mire, njofton Insajderi.

Presidenti i ri i Barcelonës, kërkon të bindë Messin të qëndrojë në “Camp Nou” duke rikonstruktuar skuadrën me lojtar të klasit botëror.

Përveç De Ligt, Barcelona kërkon te blejë edhe lojtarin e Manchester Cityt, mbrojtësin spanjoll Eric Garcia, i cili pritet ta lërë skuadrën e Guardiolës. Me ardhjen e këtyre dy përforcimeve, Barcelona pritet t’i lirojë dyshen franceze, Clement Lenglet dhe Samuel Umtiti, ndërsa Gerard Pique pritet të mbetet pjesë e ekipit të Barcelonës edhe për vitet e ardhshme. /Insajderi.com