Barcelona nuk dëshiron transferimin e Griezmann te ky klub

Barcelona nuk dëshiron transferimin e Griezmann te ky klub

Barcelona heziton të lejojë transferimin e Antoine Griezmann të rikthehet te Atletico Madrid, transmeton Insajderi.

Siç raporton “Sport”, katalanasit refuzojnë ta shesin francezin te rivalët e tyre.

Sulmuesi francez është njëri ndër emrat që pritet të largohet gjatë kësaj vere.

Shkaku i largimit të tij dhe lojtarëve të tjerë nga ekipi spanjoll janë pagat e lojtarëve dhe kriza ekonomike që po kalon klubi.

Megjithatë, Barça po tregohet e kujdesshme që mos të forcoj rivalët e brendshëm të cilët gëzuan lavdinë e titullit edicionin e kaluar./insajderi.com