Barcelona nxjerrë në shitje talentin e tyre

Barcelona nxjerrë në shitje talentin e tyre

“Barcelona është e shqetësuar se ata mund të kenë nevojë të shesin Frenkie de Jong verën e ardhshme për shkak të problemeve financiare të klubit”, shkruan prestigjozja “Goal”, njofton Insajderi.

De Jong ka një kontratë deri në vitin 2026 por Bayern Munich mund të rindezë interesin e tij për të nëse ai nxirret në treg.

Gjithçka do të lidhet sigurisht me zgjedhjet presidenciale që do të zhvillohen në mes të janarit dhe ku Johan Laporta është kandidati kryesor për të fituar.

De Jong është një ndër lojtarët më të mirë te Barcelona e tanishme dhe ai që çdo ndeshje jep më t mirën ndryshe nga Griezmann, Dembele apo edhe Coutinho, që janë në shitje por që shifra e tyre e lartë bën që klubet e interesuara të largohen. /Insajderi.com