Barcelona vs Dinamo Kyiv dhe Ferencvaros vs Juventus, formacionet zyrtare

Barcelona vs Dinamo Kyiv dhe Ferencvaros vs Juventus, formacionet zyrtare

Në grupin G, zhvillohen dy ndeshje interesante, ajo mes Barcelonës dhe Dynamo Kyiv dhe Ferencvaros kundër Juventus, njofton Insajderi.

Tekniku holandez, Ronald Koeman, luanë me formacionin 4-2-3-1, me ter Stegen, Dest, Pique, de Jong, Alba, Busquets, Pjanic, Pedri, Messi, Fati, Griezman.

Në anën tjetër, Lusescu starton me 4-3-3, Neshcheret, Shabanov, Popov, Zabarnyi, Kedziora, Andrievsjy, Shepelev, Buyalksy, Rodrigues, Supriaga dhe Tsigankov.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Ferencvaros luanë me 4-3-3, Dibusz, Lovrencsics, Blazic, Dvali, Botka, Somalia, Kharatin, Siger, Zubkov, Isael, Chol Nguen.

Në anën tjetër, Pirlo luanë po ashtu me 4-3-3, Szczesny, Danilo, Chiellini, Bonucci, Cuadrado, Rabiot, Arthur, Ramsey, Chiesa, Morata dhe Ronaldo. /Insajderi.com