Barcelona zyrtarizon transferimin e Memphis Depay

Barcelona zyrtarizon transferimin e Memphis Depay

Barcelona ka zyrtarizuar transferimin e Memphis Depayt si lojtar i lirë, shkruan Insajderi.

Depay ka nënshkruar kontratë me katalanasit deri në vitin 2023.

Për 27 vjeçarin interesim kishin shprehur edhe PSG, të cilët kishin bërë ofertë zyrtare për të, por, ai ishte shprehur se dëshiron t’i bashkohet vetëm Barcelonës.

Edicionin e kaluar Depay zhvilloi 40 paraqitje me Olympique Lyon, ku arriti të shënoi 22 gola dhe të dhuroi 12 asistime./insajderi.com