Bayern me lehtësi mposhtë Dortmundin

Bayern me lehtësi mposhtë Dortmundin

Bayern Munich u zhvendos gjashtë pikë larg Borussia Dortmundit pas një fitore 3-1 në Parkun e Signal Iduna në mbrëmjen e së shtunës.

Bayern e theu bllokadën në minutën e 17, kur James Rodriguez hodhi topin tek Arjen Robben, i cili dërgoi tek Roman Burki dhe ndryshoi rezultati në 1-0.

Megjithatë, ishte Bayern i cili dyfishoi në minutën e 38 me rezulatat 2-0.

Bayern e rriti avantazhin e tyre në minutën e 68 pasi David Alaba shënoi golin e tij të parë të sezonit së ligës  3-0.

Bayern Munchen fitoi me rezultat 3:1 ndaj Borussia Dortmund në derbin e javës së 11-të të Bundesligës.