Bayern Munchen ishte pran nënshkrimit me Kevin Volland

Bayern Munchen ishte pran nënshkrimit me Kevin Volland

Bayern Munchen ka qenë afër nënshkrimit të kontratës me Kevin Volland, njofton Insajderi.

Këtë lajm e ka deklaruar ish-trajneri i Bayern Munchen, Niko Kovaç i cili aktualisht është në pankinën e Monaco-s dhe që stërvit sulmuesin 28 vjeçar Volland, ka thënë në mikrofonat e “Sport1” se bavarezët kanë qenë pranë ish-sulmuesit të Bayer Leverkusen-it.

“Në vitin 2018 dhe në vitin 2019, Bayern Munchen ka qenë pranë Kevin Volland, por Leverkusen kërkonte shumë para për të, dhe bëri që bavarezët të mos e afronin sulmuesin në fjalë”.

Aktualisht Kevin Volland me fanellën e Monaco-s në këtë sezon në Ligue 1, ka zhvilluar 23 ndeshje duke e tundur rrjetën plot 12 herë. /Insajderi.com